» »Unlabelled » Asus Zenfone 2 Root AtmaAsus Zenfone 2 Root Nasıl Atılır

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Zenfone 2 nasıl root atılır onu göstereceğim.ZenFone 2’nin farklı root’lanma anlatımlarından biri de bu anlatımdır. ZenFone 2’nizi CWM (ClockWorkMod/Recovery) aracılığıyla nasıl root’lanabileceğini göstermektedir. Burada yapacağınız tüm işlemlerde sorumluluk tamamen size aittir.

Öncelikle Kullanacağımız Root dosyasını indirmek için TIKLAYIN
Sonra Talimatları sırasına göre uyugulayın:


1. Arşivi bir klasöre çıkarın
2. SuperSU.zip dosyasını ZenFone 2’nizin hafıza kartına kopyalayın.
3. USB hata ayıklamasını etkinleştirin.
4. ASUS Android USB Sürücüsünü yükleyin.(Telefonu takınca sürücüler otomatik yuklenmektedir bazı durumlarda yuklenmeyebilir.oyle bir sorun çıkarsa indirebilirsiniz)
5. ZenFone 2’niz açık iken USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
6. Arşivden çıkan ‘cai_dat_CWM.bat‘ dosyasını çift tıklayarak çalıştırın.
7. Açılan komut penceresinde gelen komut isteğine ACCEPT yazıp Enter’a basın.
8. Sonra T4 yazıp Enter’a basın.
9. ZenFone 2’niz kapanıp DroidBoot modunda açılacaktır. Komut ekranından bazı komutların otomatik olarak girildiğini göreceksiniz.
10. Komut ekranında karakterlerle çizilmiş bir resim belirecek. Bunu görünce ZenFone 2’nizden USB kablosunu çıkarın. Telefonunuzun CWM/Recovery modunda açıldığını göreceksiniz.
11. CWM’den ‘install update‘i seçin.
12. SuperSU.zip dosyasının olduğu konuma erişip dosyayı seçin ve flaşlanmanın bitmesini bekleyin. Flaşlama bitince CWM’den ‘reboot system now‘u seçin.
Ve Asus Zenfone 2 Cihazınız Rootlanmıştır.

About The Burhan

Web Sayfamızda, Bilgisayar, İntenret, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tablet Bilgisayarlar, Navigation Sistemleri, Modem Kurulumları ve Smart TV ayarları ile ilgili tamamı görsel anlatımla hazırlanmış makaleler bulabilirsiniz. Keyifli Zaman Geçirmenizi Dileriz.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum :

  1. 11. adım bende olmadı ekranda kan yan çizgiler çıktı budur dedim çektim kabloyu (cmd penceresi kıpkırmızıydı :D) REBOOT system ow dedim device no root root now çıktı buraya yazem bi die no dedim yes mi demem lazımdı burada belirtilmemiş ama ?

    YanıtlaSil